
Het Buitencentrum in ‘t Loo blijft langer opvanglocatie voor vluchtelingen uit Oekraïne
20 juni 2023 om 17:04 LokaalHet Buitencentrum op in ‘t Loo in de gemeente Oldebroek is sinds 23 maart 2022 in gebruik als opvanglocatie voor vluchtelingen uit Oekraïne. De situatie in Oekraïne verbetert helaas nog niet, er is voorlopig nog geen zicht op een veilige terugkeer voor de Oekraïners die in Het Buitencentrum verblijven. Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing heeft op 20 juni 2023 dan ook besloten het contract met Het Buitencentrum te verlengen tot 1 mei 2025. Dit besluit wordt gesteund door het college.
Burgemeester Haseloop-Amsing: “De gemeentelijke opvanglocatie in Het Buitencentrum biedt momenteel onderdak aan zo’n 100 Oekraïners. We bieden ze hier een thuis ver van huis. De kinderen gaan hier naar school en het merendeel van de volwassenen is hier aan het werk. Het grootste deel van de bewoners van Het Buitencentrum woont hier al vanaf maart vorig jaar. Ze voelen zich hier inmiddels thuis. Net als de circa 140 Oekraïners die in onze gemeente bij particulieren wonen. Ik ben er trots op dat zoveel mensen zich inzetten voor andere mensen in nood. En dan heb ik het niet alleen over de medewerkers van Het Buitencentrum en de gastgezinnen, want naast hen zetten veel inwoners van gemeente Oldebroek zich in als vrijwilliger. Dat vind ik fantastisch. Ik ben blij dat het contract met Het Buitencentrum tot 1 mei 2025 verlengd wordt. Hiermee bieden we de bewoners van Het Buitencentrum rust en stabiliteit, daar hebben zij behoefte aan.”
Omgevingsvergunning
De huidige omgevingsvergunning voor Het Buitencentrum als opvanglocatie loopt tot 1 juli 2024. Voor de verlenging tot 1 mei 2025 is een nieuwe omgevingsvergunning nodig. De aanvraag hiervoor wordt zo spoedig mogelijk ingediend. De aanvraag voor de nieuwe omgevingsvergunning wordt gepubliceerd via de reguliere kanalen: het Gemeentenieuws in de huis-aan-huiskrant en via het Gemeenteblad, te benaderen via oldebroek.nl/officielebekendmakingen.













