
Vervolg Denk vooruit-campagne van start
15 juni 2026 om 08:10 AlgemeenTest wat jij zou doen in een noodsituatie met online spel van het Rode Kruis
Vandaag start het vervolg van de Denk vooruit-campagne. De overheidscampagne helpt je om je voor te bereiden op noodsituaties. Wat zou jij doen bij een langdurige stroomstoring of aanhoudende hittegolf? Dat kan je bijvoorbeeld vanaf vandaag zelf uitproberen met Het Noodscenario, een gratis online spel van het Rode Kruis. Je speelt het spel alleen óf samen op noodscenariogame.rodekruis.nl. Wil je daarna aan de slag met je voorbereiding? Op denkvooruit.nl vind je alle informatie die je nodig hebt.
In Het Noodscenario doorloop je korte, realistische verhaallijnen. Daarvoor moet je verschillende keuzes maken. Elke keuze heeft direct gevolgen. Er is geen goed of fout: elke keuze leidt tot nieuwe inzichten. Aan het einde van elk scenario krijgen deelnemers praktische tips, informatie over het samenstellen van een noodpakket en handvatten voor een persoonlijk noodplan. Je kan het spel spelen op je mobiele telefoon, tablet of computer.
Denk vooruit
Eén ding is duidelijk: een goede voorbereiding maakt het verschil. De Denk vooruit-campagne helpt je hierbij. Je kan snel en makkelijk aan de slag met drie stappen:
1. Stel je noodpakket samen
Met een noodpakket ben je goed voorbereid om het thuis de eerste 72 uur van een noodsituatie vol te houden. Een noodpakket samenstellen is vaak makkelijker dan je denkt. Veel spullen heb je waarschijnlijk al in huis. Kijk wat je nog mist en vul je voorraad aan.
2. Maak een noodplan
Heb jij al afspraken gemaakt met buren, vrienden of familie? Zo weet je precies wat je aan elkaar hebt in een noodsituatie. Ook als je elkaar niet kan bereiken. Je kan bijvoorbeeld afspreken hoe je elkaar helpt en waar je elkaar ontmoet. Of wie de kinderen van school ophaalt en wie er extra hulp nodig heeft.
3. Praat er met elkaar over en help elkaar
Heb jij het weleens over wat je zou doen tijdens een noodsituatie? Het kan zijn dat mensen onzeker of angstig zijn voor een mogelijke noodsituatie. Of dat iemand hulp nodig heeft om zich voor te bereiden. Door er met elkaar over te praten, kan je je zorgen delen en elkaar op weg helpen met de voorbereiding.
Samen werken aan een weerbare samenleving
De NCTV coördineert vanuit de Rijksoverheid de nationale communicatieaanpak voor het creëren van een weerbare samenleving. En doet dat samen met lokale en regionale overheden, het bedrijfsleven en maatschappelijke partners. Deze samenwerking met alle verschillende partijen is van cruciaal belang voor een weerbare samenleving. Door het hele land zijn er initiatieven om de samenleving te helpen om hun weerbaarheid te versterken.
Het Noodscenario van het Rode Kruis is hier een mooi voorbeeld van. Het is onderdeel van het programma Goed voorbereid, waarmee het Rode Kruis Nederlanders helpt weerbaarder te worden bij rampen en crises, met extra aandacht voor mensen in kwetsbare situaties. Het spel is beschikbaar in het Nederlands op B1-niveau, met gesproken tekst en ondertiteling, zodat het voor iedereen toegankelijk is. In de toekomst worden nieuwe scenario’s aan het spel toegevoegd, zoals een overstroming of ziektegolf.
Aan de slag met de voorbereiding? Op denkvooruit.nl vind je alle informatie die je nodig hebt.











