Wethouder Willem Krooneman wacht in spanning op rapport van Buro Stiel.
Wethouder Willem Krooneman wacht in spanning op rapport van Buro Stiel. Gemeente Elburg

Sportwethouder Krooneman over grond achter voetbalpad

2 februari 2022 om 16:30 Lokaal

ELBURG Diverse partijen kloppen bij de gemeente Elburg aan als kandidaat voor een stuk grond (voetbalpad) dat het complex van ESC in tweeën splitst. Naast deze club zijn o.m. EVV die al enkele jaren wacht op een sporthal, een stadsboerderij met toebehoren van Jan Blom, een sportcampus met allerlei attributen voor survivalachtige doelen en woningbouw.

Ga daar maar aan staan, horen we sportwethouder Willem Krooneman denken als we hem om een toelichting vragen. ,,Dat gehele terrein met oude kassen, theehuisje en bruggetjes valt qua ruimtelijk ordening onder wethouder Lyda Sneevliet die Buro Stiel opdracht heeft gegeven om uit te zoeken wat zich hier verdraagt met het beschermd stadsgezicht. Omdat er nogal wat aandacht van de sport voor is, wil ik daar best ook wat over zeggen.

Volleybalvereniging EVV wil er een hal van negen meter hoog bouwen en dat kan wel eens een dingetje zijn. Voetbalvereniging ESC heeft hard gemaakt dat er dringend behoefte is aan een vijfde en binnen een jaar of drie, vier aan een zesde veld. Begin februari vindt de presentatie van het Stiel-rapport plaats en dan weten we meer. Het is natuurlijk niet zo dat dit rapport volledig bepalend is, maar je moet wel met sterke argumenten komen om daar als gemeentebestuur van af te wijken.”

Elburg kan als gemeente in de Kop van de Veluwe de komende tien jaar tussen de 800 en 1.000 huizen bouwen.

,,Daar noem je iets. Het betekent meer bedrijvigheid en mag je aannemen groei van het ledental van (spoort)verenigingen. De uitbreidingslocaties in de hoek van Oostendorp hebben traditioneel ook uitstraling op de voetbalvereniging VSCO’61, maar ESC is van mening dat Elburgers in de eigen gemeente moeten voetballen. Na De Dijkjes straks De Horstkamp met 225 woningen. Het is de vraag of alle wensen op dat terrein, ingesloten door Zuiderzeestraatweg, Zwolseweg en Molenweg kunnen worden vervuld. Ik ben voorstander van concentratie van voorzieningen rond korfbal- en voetbalvereniging. Waar je wel mee komt te zitten is de parkeergelegenheid, met name in het weekend. Als dan de sporthal, die bedoeld is voor multifunctioneel gebruik, parkeerplekken opeist komen we ruimte tekort. Nu al is de parkeerplaats op die dagen vaak vol, zeker in de zomermaanden. Het verleggen van het voetbalpaadje is in het kader van deze ontwikkelingen een serieuze optie. Dat vergt dan weer een stevige investering.”

De sportverenigingen in Elburg zijn bijzonder actief.

,,Zeker en wat daarbij opvalt, is de grote zelfredzaamheid. Denk aan voetbalvereniging DSV’61, de kleinste in onze gemeente, die het aandurft om een clubhuis te realiseren waarvoor de gemeente een lening van vier ton wil verstrekken, al moet dat besluit door de raad nog worden genomen. Bij ’t Harde hebben ze plannen om de kleedaccommodatie uit te breiden. De tennisvereniging wil padelbanen aanleggen, waarbij je te maken krijgt met geluidsnormen. De turnvereniging krijgt een nieuwe hal bij De Wimpel. 

,,En over dat alles heen speelt de herijking van het subsidiebeleid waarover we recent met 35 verenigingen, organisaties en instellingen online hebben vergaderd. Dat wordt bewust over de gemeenteraadsverkiezingen heen getild. Het kan zijn dat er hier en daar wat moet worden ingeleverd en andere partijen juist op wat meer kunnen rekenen. Daar liggen objectieve maatstaven aan ten grondslag.”

Deze wethouder is regelmatig op het voetbalveld te vinden om wedstrijden te leiden. Heeft dat een raakvlak met de politiek?

(Lachend) ,,Misschien met incasseringsvermogen. Ik heb gevoetbald bij DSV’61, deel uitgemaakt van het bestuur, ben jeugdleider geweest en fluit nu zogezegd al weer een jaar of twaalf. Ik heb de bevoegdheid dat op een hoger niveau te doen, maar beperk me tot het tweede, het derde en de oudere jeugd van DSV’61 en spring af en toe bij met toernooien en zo bij OWIOS en ’t Harde. Wat me opvalt, is een tanende verdraagzaamheid en het feit dat de begeleiding van jeugdelftallen voorop gaat bij gedoe, Ik heb ze wel achter de lijnen gezet.
..Een ander punt wat bij mij zwaar weegt is het vloeken. Ik waarschuw er bij de toss voor en deel mee dat ik er in voorkomende gevallen een (indirecte) vrije trap tegen uitdeel. Dat wordt niet altijd begrijpen, maar de reglementen geven aan dat dit van toepassing is bij grof taalgebruik en dan vind ik vloeken nog een graadje erger.”

Ondertussen hangt de voorzitter van de volleybalclub aan de lijn die ook actief is bij de toekenning/uitreiking van de Jo Huisman trofee en een talententrofee. Die worden nu zogezegd aan de deur uitgereikt. ,,Verder moet je oppassen wat je zegt, want ik heb de pers aan de lijn”, waarschuwt de wethouder met een brede grijns op het gezicht.

Dick van der Veen

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie