Gymdocent Gert Jan van der Kolk presenteerde vol verve het project. Na afloop mocht hij samen met natuurkunde collega Melvin Hamer de prijs in ontvangst nemen van gedeputeerde Michiel Scheffer van de provincie Gelderland.
Gymdocent Gert Jan van der Kolk presenteerde vol verve het project. Na afloop mocht hij samen met natuurkunde collega Melvin Hamer de prijs in ontvangst nemen van gedeputeerde Michiel Scheffer van de provincie Gelderland. Marijke Stouwdam

Oostenlicht krijgt Gelderse Onderwijsprijs 2015-2017

14 februari 2017 om 10:28 Lokaal

Elburg - Het project ‘Bewegingsanalyse’ van het Nuborgh College Oostenlicht heeft in Arnhem de Onderwijsprijs van Gelderland gewonnen. Gymdocent Gert Jan van der Kolk presenteerde vol verve het project. Na afloop mocht hij samen met natuurkunde collega Melvin Hamer de prijs in ontvangst nemen van gedeputeerde Michiel Scheffer van de provincie Gelderland. Eind maart dingt het Oostenlicht in Rotterdam mee naar de Nationale Onderwijsprijs.

Vrijdagmiddag reikte Michiel Scheffer, gedeputeerde van onder meer Onderwijs & Arbeidsmarkt, de tweejaarlijkse Onderwijsprijs Gelderland uit in het stadhuis van Arnhem. Het Nuborgh College Oostenlicht is de winnaar van het Voortgezet Onderwijs. Deze school onderscheidt zich met haar bijzondere IPad project. Het Oostenlicht vertegenwoordigt de provincie op 29 maart bij de finale van de Nationale Onderwijsprijs in Rotterdam.

Gedeputeerde Scheffer roemde na afloop de gedrevenheid van Van der Kolk en complimenteerde hem als vakman. Hij sprak ook lovende woorden over het project: “Het mooie is dat er met de iPad allerlei data verzameld worden over de bewegingen die daarna bij een ander vak benut worden om ermee te rekenen. Een onderwijsvernieuwing die past bij deze tijd.”

In het juryrapport gaf de jury aan onder de indruk te zijn van de originele inzending. Wat de jury met name aansprak was de koppeling met andere vakken, in dit geval natuurkunde. “Leerlingen gebruiken de gegevens over hun eigen bewegingen in de les. Hoe mooi kun je het hebben? Het hele project is nog niet afgerond, de ontwikkelingen blijven doorgaan, maar de mogelijkheden die nu al worden blootgelegd, bieden uitzicht op een echte vernieuwing van het leerproces”, aldus de jury. Initiatiefnemer van de Nationale Onderwijsprijs is het Instituut voor Nationale Onderwijs Promotie.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie