
Niet weer met pech langs de weg
27 november 2017 om 12:50 LokaalElburg - Een patatkraam, frisdrank en een grote groep vrijwilligers; bij de Stichting Veluwse Wensambulance zijn alle ingrediënten aanwezig voor een feestje.
Dat feestje concentreert zich rond een voertuig dat nu nog onder een kleed verborgen is: de nieuwe wensambulance. ”We waren wel toe aan een nieuw voertuig”, vertelt Johan Hut. Hij is penningmeester bij de Veluwse Wensambulance. “Eén van de twee die we nu gebruiken, heeft regelmatig last van storingen. Zo erg zelfs, dat we wel eens met iemand achterin de ambulance stil stonden langs de kant van de weg.” Hij weet dat dat het risico is, dat hoort bij een tweedehands auto. “Soms heb je dan geen geluk. Die storingen hebben ons aardig wat geld gekost.”
Om die reden besloot de stichting een sponsoraanvraag te doen bij de Roparun, een evenement waarbij hardlopers geld inzamelen voor mensen met kanker. Voorzitter Joey van der Weijden van de Wensambulance weet nog goed dat hij te horen kreeg dat de aanvraag was goedgekeurd. “Ik heb de hele dag rondgelopen met een lach”, denkt hij terug aan dat moment. “We mochten een compleet nieuwe ambulance bestellen, volledig afgestemd op onze wensen. Dat was nieuw voor ons, tot nu toe deden we het steeds met wat we geleverd kregen.” Na zijn toespraak onthult hij samen met twee vertegenwoordigers van de Roparun de nieuwe ambulance. Confetti knal en het doek wordt van de ambulance af getrokken.
De aanwezige vrijwilligers zijn meteen enthousiast als ze hun nieuwe voertuig zien staan. Het ‘ooh’ en ‘aah’ zucht door de lucht. Direct loopt iedereen naar de ambulance, om alles van buiten en binnen goed te bekijken. “Zo’n auto kost rond de honderdduizend euro”, vertelt Johan Hut. “En dan hebben we nog wat kleine accessoires gekregen van andere sponsoren.” De stichting is volledig afhankelijk van giften. Er werken zo’n honderdvijftig vrijwilligers, die regelmatig helpen bij het vervullen van een laatste wens van een terminale patiënt. “Als iemand liggend vervoerd moet worden, kunnen wij dat bieden.”
Op dit moment rijdt de Veluwse Wensambulance zo’n twee ritjes per week. “Maar hoe bekender we worden, hoe meer aanvragen we krijgen”, merkt Hut. “Er is een grote behoefte aan dit soort hulp.”
De nieuwe ambulance is van alle gemakken voorzien, zodat de vrijwilligers weer met een gerust hart op pad kunnen. “Ik vermoed dat we hiermee niet snel langs de kant van de weg staan”, lacht Hut. De Roparun heeft een mooie plek gekregen op de achterdeur. “Zonder hun sponsoring hadden wij dit niet voor elkaar gekregen”, zegt Hut dankbaar.










