Aannemersbedrijf Wielink krijgt gelijke kansen bij gewenste uitbreiding. Foto: W. Kooijmans
Aannemersbedrijf Wielink krijgt gelijke kansen bij gewenste uitbreiding. Foto: W. Kooijmans Wijnand Kooijmans

Ook kansen andere bedrijven

8 december 2023 om 09:19 Politiek

Wijnand Kooijmans

De komst van een bedrijfsverzamelgebouw aan de Zuiderzeestraat 24 in Doornspijk heeft geen enkele invloed op aanvragen van andere ondernemers die op dit terrein zijn gevestigd. Die toezegging deed wethouder Henk Wessel tijdens de oordeelsvormende vergadering rond het benodigde bestemmingsplan voor de realisering van het bedrijfsverzamelgebouw.

Met de komst van dit gebouw heeft geen enkele fractie in de Elburger gemeenteraad eigenlijk moeite. Het bestemmingsplan kan door de raad in de vergadering van 18 december definitief worden vastgesteld zonder verdere discussie. Alleen Gerard Schoots (LEV) behoudt zich het recht voor alsnog een stemverklaring af te leggen, ondanks dat hij enthousiast is over het plan dat veel ondernemers de helpende hand kan toesteken.

De discussie spitste zich vooral toe op de inspraak van Aannemingsbedrijf Wielink tijdens de beeldvormende vergadering. Daarin gaf hij aan nauwelijks bij het participatieproces betrokken te zijn geweest. Ook is het voor hem onduidelijk waarom hem tijdens een gesprek over een gewenste uitbreiding van zijn bedrijf een ‘nee’ kreeg te horen, terwijl het later ingediende plan voor het bedrijfsverzamelgebouw wel op een ‘ja’ mag rekenen.

In een brief aan de raad wordt aangegeven door het bedrijf dat de huidige gedoogregeling het bedrijf kwetsbaar maakt. Terwijl de initiatiefnemer voor het bedrijfsverzamelgebouw als enige ondernemer niet meer met onzekerheid heeft te maken.

Voor alle fracties is het van belang of de komst van het bedrijfsverzamelgebouw de uitbreidingsmogelijkheden voor andere bedrijven blokkeert. Wethouder Wessel, als vervanger van de zieke collega Lyda Sneevliet is daar helder over. “Ieder bedrijf op het terrein heeft het recht een aanvraag in te dienen.”

Die aanvraag wordt dan behandeld volgens de normale procedure. Onder meer moet advies worden gevraagd aan de provincie Gelderland in verband met de ontsluiting van het terrein op de druk bereden Zuiderzeestraatweg West. Voor aannemersbedrijf Wielink is het wel nog de vraag waarom zij een lange procedure moeten doorlopen. Terwijl het plan voor het bedrijfsverzamelgebouw met stoom en water lijkt te zijn behandeld. Hij vraagt zich af of hier meespeelt dat de betreffende ondernemer wellicht kortere lijntjes heeft binnen de gemeente dan de overige ondernemers.

Duidelijk is dat de raad nog eens wil spreken over voorwaarden die aan een participatieproces moeten worden gesteld. Dit gezien de vraagtekens die leven bij zowel het aannemersbedrijf als raadsleden zelf hoe de inspraak is verlopen rond de komst van het bedrijfsverzamelgebouw.

René Rozeboom (SGP) ziet het liefst dat de gemeente met alle ondernemers op het betreffende terrein in gesprek gaat om hun wensen te vernemen. Deze kunnen dan wellicht in één plan worden samengevat. Wethouder Sneevliet heeft al met het aannemersbedrijf gesproken over de vragen die bij hen leven en met hen doorgenomen welke vervolgstappen moeten worden gezet om te komen tot de door hen gewenste uitbreiding van hun pand.

Politiek

Raad wil in discussie over eisen die moeten worden gesteld aan participatieproces

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie