
Lennart Oosterloo beëdigd als wethouder gemeente Elburg
17 april 2025 om 14:25 MaatschappelijkLennart Oosterloo is beëdigd als wethouder van de gemeente Elburg en daarmee de opvolger van Henk Wessel. Die op zijn beurt het raadslidmaatschap voor Algemeen Belang overneemt van de nieuwe wethouder.
Wijnand Kooijmans
Deze werd voorgedragen door Agaath de Weerd, de fractievoorzitter van Algemeen Belang. Zij ging even terug naar het aantreden van Lennart als raadslid in 2020. Op een moment dat men nog anderhalve meter afstand van elkaar moest houden. Het nieuwe raadslid was toen bescheiden en heel ingetogen. En haalde veel feedback bij zijn college-raadsleden om aan de weet te komen of hij het goed deed. Inmiddels heeft hij op deze punten de nodige stappen gezet en kan zijn fractieleden van feedback voorzien.
Bij de keuze voor Lennart Oosterloo heeft voor de fractie meegespeeld dat het een inwoner van Elburg moest zijn, kennis had van de kernen en toegankelijk en benaderbaar moest zijn. Om die reden was de keuze, zo gaf De Weerd aan, de keuze voor de nieuwe wethouder niet moeilijk. Een kandidaat die doelgericht is, sociaal en met de hand op de knip. Begonnen met de portefeuille ruimtelijke ordening waaraan later financiën werden toegevoegd. En inmiddels kennis heeft van alle dossiers die er spelen.
De nieuwe wethouder had als voorwerp om zich voor te stellen een stoeptegel meegenomen. Geen nieuwe, maar wel eentje die nog een ronde mee kan. Geboren in Oostendorp en nu dankbaar wethouder te zijn in wat hij de mooiste gemeente van Nederland noemt. Dit alles vanuit zijn christelijke overtuiging.
Een stoeptegel die van belang is op lokaal niveau. Zoals de nieuwe wethouder politiek op lokaal niveau wil bedrijven. Toegankelijk wil zijn voor de inwoners en zijn oor te luisteren wil leggen voor wat er speelt in de samenleving. Open wil staan voor bedrijven die zich in Elburg willen vestigen.
Rick van Velthuysen mocht aangegeven dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden voor de benoeming tot wethouder. Hij weet zich de komst van Lennart als raadslid nog te herinneren en dat die een broek met touwtjes droeg op dat moment. Hij stelde Lennert destijds de vraag of hij de zoon van een dominee was gezien zijn mooie voordracht. Maar Lennert is de zoon van een timmerman.
Henk Wessel had als voorwerpen het boek Jip en Janneke meegenomen en een foto van zijn kleinkinderen. Geboren in oktober 1962 en woonachtig in het buitengebied tussen De Hoge Enk en Doornspijk, twee kernen die bij probeert te verbinden. Boerenzoon en trots nu eindelijk toe te mogen treden tot het hoogste bestuursorgaan van de gemeente Elburg de raad. Hij wil de politiek begrijpelijk maken. En vindt dat de gemeente vaker nee moet zeggen tegen taken die het Rijk overdraagt aan de gemeente zonder daarbij de benodigde knaken beschikbaar te stellen. Als raadslid wil hij zich vooral inzetten voor de jeugd en jongeren. Voor wat zij nodig hebben, Zoals woningen maar ook bestaanszekerheid en veilig te kunnen leven.
Voor de nieuwe wethouder had hij een bezem vanuit de gedachte dat nieuwe bezems schoon vegen. Zowel de nieuwe wethouder als het raadslid legden de eed af bij hun aantreden.












