
Elburg zoekt dertien hectare nieuw bedrijventerrein
14 april 2025 om 06:00 MaatschappelijkDe gemeente Elburg gaat op zoek naar dertien hectare grond voor de aanleg van een nieuw bedrijventerrein. De uitbreiding moet uiterlijk in 2040 zijn gerealiseerd, zegt wethouder Henk Wessel die verwacht dat het onderzoek eind dit jaar moet zijn afgerond.
Wijnand Kooijmans
De dertien hectare is voor Elburg ook opgenomen in het Regionaal Programma Werklocaties binnen de Kop van de Veluwe dat in 2024 is vastgesteld. De totale vraag in het gebied dat naast Elburg bestaat uit Oldebroek, Nunspeet, Hattem en Heerde bedraagt 65 hectare.
Naast de zoektocht naar ruimte voor een nieuw bedrijventerrein wordt, zo zegt Wessel, ook gekeken of de ruimte op de bestaande bedrijventerreinen beter kan worden benut en of hier nog inbreiding mogelijk is. Eén van de mogelijkheden is een extra verdieping te bouwen op bestaande bedrijven.
Ook is het een optie om bedrijven in de lichte categorie milieuzone te verplaatsen. Of te zorgen voor minder autoverkeer, waardoor op bedrijventerreinen minder parkeerruimte nodig is.
Het liefst zou wethouder Wessel de extra aan te leggen bedrijventerrein bestemmen voor bedrijven uit de gemeente Elburg zelf. Hier stuit men echter op het Didam-arrest van de Raad van State.
Dat maakt dat gronden aan iedere partij moeten worden aangeboden die daarvoor interesse heeft. De komst van een extra bedrijventerrein ziet Wessel als een noodzaak om bedrijven de kans te geven te blijven groeien. Dat is belangrijk voor een sterke economie, met stabiele bedrijven die voor voldoende werkgelegenheid zorgen. Wethouder Henk Wessel: “We zijn druk bezig met het plannen en bouwen van nieuwe woonwijken. De mensen die daarin gaan wonen moeten het liefst zo direct mogelijk in de eigen omgeving ook kunnen werken. We willen het woon-werkverkeer zo veel mogelijk beperken. Dat is beter voor de doorstroming van het verkeer, maar ook voor het milieu. We hebben bedrijven nodig die werk bieden aan onze inwoners.”
Dat de zoektocht mogelijk worden belemmerd door de instelling van een 500 meter rond stikstofgevoelige gebieden is, zo geeft de wethouder aan, geen reden van het onderzoek af te zien.
“We moeten blijven werken aan onze toekomst en daarin past woningbouw en werkgelegenheid. Dat is in belang van onze inwoners en dat belang moeten wij dienen.”












