Afbeelding

Harpklanken vullen de Kloosterkapel in Elburg

12 maart 2025 om 10:54 Muziek Tips van de redactie

Het podium in de Kloosterkapel van Museum Elburg is op 21 maart is aan Resonans Nyckelharpa Consort uit Zwolle. Een perfect op elkaar afgestemd muzikaal trio, dat met hun muziek zoveel mogelijk mensenharten wil raken. 

Elayne Lussenburg, één van de muzikanten vertelt: “We zijn veelkleurige mensen en spreken de taal van manager tot stratenmaker. Dat voel je ook in onze muziek terug, veelkleurig en veelzijdig. We klinken mee met Balkan muziek, met Klezmer, Zweedse of Ierse folk en ook met klassiek of oude muziek.” 

Binnenkort neemt Elayne Lussenburg ook deel aan een concert in België waar ze zal soleren. De wens is er dit ook bij Nederlandse orkesten te mogen doen. Ook ziet ze een samenwerking met André Rieu wel zitten, simpelweg om eens te horen hoe de nyckelharpa samen met Weense muziek klinkt. Vorig jaar was het Resonans Consort trouwens voor een tour te vinden in het noorden van Zweden. “Dat was een hele onderneming, met alle instrumenten die mee moesten in het vliegtuig. Bijzonder was het zeker.” Het zijn ook de Zweedse muzikanten die dit muzikale trio inspireren. De nyckelharpa is een Zweeds volksinstrument dat zich na de jaren 70 verspreidde door onder andere Europa. Dat Resonans Consort werd gevraagd voor de Zweedse tour voelt als een grote eer, want in Zweden zelf wonen de topmuzikanten zoals Emilia Amper, Johan Hedin en Erik Rydvall. Met deze ervaring rijker is het trio klaar voor een gedenkwaardig concert hier bij ons in Elburg. Ze zullen ook meerdere combinaties met andere instrumenten laten horen, zoals de gitaar, draailier, klarinet en slagwerk. 

Klankenklooster met Resonans Nyckelharpa Consort begint om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Zoals gebruikelijk is het museumcafé open voor een drankje voorafgaand aan het concert. Tickets kunnen online gereserveerd worden via Concertagenda Klooster Elburg - Museum Elburg | Culturele locatie voor samenkomst in de vestingstad Elburg

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie