Afbeelding
Rein C de Jong

Acht zomerse concerten in Orgelmuseum Elburg

26 juni 2026 om 12:55 Activiteiten

Acht - veelal jonge - organisten maken deze zomer hun opwachting in het Orgelmuseum in Elburg, voor de jaarlijkse zomerserie. Het eerste concert vindt plaats op dinsdag 7 juli.

In de zomer organiseert het Nationaal Orgelmuseum traditiegetrouw haar zogenaamde marktconcerten – op dezelfde ochtend als de wekelijkse markt vindt in het museum een concert plaats. De concerten zijn laagdrempelig van aard, en duren van 11.30 tot 12.00 uur. Gespeeld wordt er op het Boon-Leeflangorgel in de concertzaal van het museum. Ook deze zomer komt weer een flink aantal conservatoriumstudenten spelen, een enkeling is net afgestudeerd. De organisten hebben allemaal een leuk, aantrekkelijk programma samengesteld voor een breed publiek. Gezinnen met jonge kinderen zijn welkom.

Het programma:

7 juli: Wibren Jonkers

14 juli: Michael Verniers

21 juli: Gertine Hoefnagel

28 juli: Jan Hoogendoorn

4 augustus: Jos van der Kooy

11 augustus: Jurjan Lipke

18 augustus: Jan-Willem Jonkman

25 augustus: Annemieke Zeldenrust

De concerten zijn gratis bij te wonen en het is niet nodig om eerst een toegangsbewijs voor het museum te kopen. Na afloop kan een vrijwillige bijdrage gegeven worden voor de onkosten van het museum.
Adres Orgelmuseum: Van Kinsbergenstraat 5, Elburg.

Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie