De Kloostertuin in Elburg
De Kloostertuin in Elburg NEOmedia

Tweede editie Nedersaksische streektaalavond

20 mei 2026 om 17:12 Activiteiten

Na het succes van vorig jaar krijgt de streektaalavond een vervolg. Op vrijdag 19 juni om 19.30 uur is een ieder van harte welkom in de Kloostertuin van Museum Elburg. 

De eerste editie leverde veel enthousiaste reacties op. Daarom staat er opnieuw een gevarieerd programma klaar met comedy, infotainment en muziek, in het teken van de Nedersaksische streektaal.

Kaarten zijn online verkrijgbaar via www.museumelburg.nl/klankenklooster/streektaalavond-elburg-19-juni/
Of op de avond zelf aan de deur. De kosten bedragen 5 euro per stuk.
Prijs: €5,

Wie staon d’r op ’t podium?

Albert Bartelds is Streektaaldeskundige bij de Overijsselacademie. Hij weet werkelijk alles van het Nedersaksisch en de verschillende dialecten die daaronder vallen. Hij kan er heel boeiend en humoristisch tegelijk over praten en test de kennis van zijn publiek graag met een quiz in het Nedersaksisch. Samen met Hendrik Jan Bökkers presenteert hij de podcast “De Nedersaksen”

Jasper Nieuwenhuis was leraar en is nu stand-up comedian. Jasper is soms gortdroog of keihard, maar daar komt hij altijd mee weg. Zijn verhalen zijn uit het leven gegrepen, een mix van mooie momenten, opmerkelijkheden èn frustraties.
Want alles mag er uit!

Leon Moorman is de Koning van de D pop. D-pop? Drentstalige popmuziek. Deze rasmuzikant, met een conservatorium-opleiding in Jazz en Pop Zang achter de rug, maakt het liefst muziek in zijn streektaal, het Drents. Daarbij beweegt hij zich door allerlei stijlen. Van country en blues tot jazz, pop en rock, Leon en zijn band spelen het allemaal.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie