
Stripboek van Wezepse kids komt in bibliotheek
10 oktober 2024 om 17:11 AlgemeenDe vestigingen in Wezep en Oldebroek van de Bibliotheek Noord-Veluwe zijn twee bijzondere stripboeken rijker. Bijzonder, aangezien het de eerste keer is dat de bibliotheek een stripboek toevoegt aan de collectie dat gemaakt is door kinderen uit Wezep.
Mila, Amber, Louna, Tess, Lian, Julia, Evan, Kasper, Gerbe, Lieke, Noa, Dave en Cato hebben dezelfde passie: ze houden enorm van tekenen. Bij het Kunstlokaal in Wezep laten ze wekelijks hun fantasie de vrije loop en dat resulteerde na een jaar hard werken in een heus stripboek. Het stripboek werd afgelopen donderdag aangeboden aan de bibliotheek Noord-Veluwe. De kinderen, ze zijn niet allemaal aanwezig bij de overhandiging, zijn supertrots op het resultaat dat ook zij deze middag voor het eerst zien. De glunderende koppies en opmerkingen als ‘Misschien worden we wel beroemd’ en ‘Wauw, het is echt een gaaf boek geworden’ en ‘Sommige kinderen op school geloven niet dat ons stripboek in de bieb komt’ zijn een welverdiend compliment voor Teunie Bastiaan van het Kunstlokaal.
“We hebben twee boeken aangeboden”, vertelt de kunstenares en docent beeldende kunst, “één stripboek is twee jaar geleden gemaakt door de tienergroep. Dat stripboek zou eigenlijk vorig jaar aangeboden worden. Om diverse redenen is dat toen niet gelukt, daarom hebben we het gecombineerd met het aanbieden van het stripboek dat de kinderen van het Kinderatelier het afgelopen jaar hebben gemaakt. Beide boeken zijn echt prachtig geworden.” In de stripboeken zijn zowel de tekeningen als de bijbehorende verhalen door de kinderen zelf gemaakt en bedacht. De kinderen werden ook geïnspireerd door striptekenaar Vick Henriquez die het Kunstlokaal meerdere keren bezocht om te vertellen over zijn werk en om tips en tricks te geven. “Het stripboek is overigens vormgegeven door Danïelle, een oud-leerling van mij die nu het CIBAP doet. Hoe leuk is dat?”
Beide stripboeken werden door de kinderen overhandigd aan Jacqueline Junte, medewerker klantencontacten van de Bibliotheek Noord-Veluwe. “De bibliotheek is er erg blij mij. Ik heb in de 10 jaar dat ik hier werk, nog niet eerder meegemaakt dat kinderen hun eigen stripboek maakten. Mijn complimenten! Andere kinderen worden misschien wel door jullie geïnspireerd!” Het Kinderatelier en het Tieneratelier zijn onderdelen van het Kunstlokaal, kinderen kunnen hier kennis maken met verschillende technieken en materialen.
Info: www.kunstlokaalwezep.nl
![]()
Jacqueline Junte neemt het stripboek in ontvangst - Foto: Hanneke Bloemendaal








