Alle deelnemers van het RKC-team met in het lichtblauw het G-team.
Alle deelnemers van het RKC-team met in het lichtblauw het G-team.

Zacht ijs belet succes op Weissensee niet

29 januari 2024 om 18:12 Algemeen

Het startschot voor de Alternatieve Elfstedentocht knalde afgelopen vrijdag om 7.00 uur ‘s ochtends over de Weissensee. Samen met initiatiefnemer en oud-marathonschaatser René Ruitenberg uit Wezep liet een gedreven team met deelnemers afkomstig uit onder meer Nunspeet, Oosterwolde en andere plaatsen zich sponsoren om geld op te halen voor het René Kids Centre in Namibië.


“De eerste rondjes gingen lekker”, aldus Ruitenberg, “maar na 12.00 uur sloeg het weer om en werd het ijs één zachte brij. Super trots ben ik dan ook dat onze deelnemers zich niet lieten weerhouden en stuk voor stuk over de finish kwamen. Wat een prestatie hebben ze geleverd. De diepste buiging maken we echter voor het G-team, op de foto in het lichtblauw, dat als doel had om gezamenlijk 500 kilometer te schaatsen; het werden er maar liefst 750!”

Ruitenberg zelf finishte in 7 uur en 6 minuten waarmee hij in de top 5 van beste schaatsers van die dag eindigde.
Het doel was om 45.000 euro in te zamelen voor het RKC. Dat streefbedrag is inmiddels ruimschoots gehaald: op het moment van schrijven staat de teller, die nog doortikt, op het fantastische bedrag van 49.945 euro.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie