
Statenleden bezoeken de Botterstichting en de Sjoel
13 januari 2023 om 19:18 LokaalOnlangs bezochten Daisy Vliegenthart (CDA-fractie) en Marga Schoots (VVD fractielid) de Botterstichting en de Sjoel. De twee deden dit op uitnodiging van de Botterstichting Elburg.
De Gelderse Statenleden werden verwelkomd bij de Botterstichting. Hier werd door oud-voorzitter Henk Hulst verteld hoe het allemaal begon, met die droom over die ene laatste botter die in 1975 nog in de Elburger haven lag. Gerard van der Velde informeerde de twee - als voorzitter van het in 2011 gestarte Leerbedrijf - over de restauraties die door de jaren heen zijn uitgevoerd door leermeester Cees Leusink, stagiairs en mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Daarmee liet hij zien wát de stichting met de subsidies van de Provincie heeft gedaan.
Vliegenthart en Schoots genoten zichtbaar van de sfeer die op de werf heerste: “Wat ruikt het hier heerlijk naar hout”, was een verbaasde reactie. Beide klommen ook in de EB1, die momenteel groot onderhoud krijgt door Cees Leusink en waaraan CIBAP-stagiaire Femke Berghuis meewerkt. Na een stadswandeling met een stop bij museumsmederij de Hoefhamer werd Museum Sjoel Elburg bezocht.








