
Nieuwe directeur-bestuurder Nuborgh College: ‘Ik ben een echte onderwijsman’
31 december 2021 om 16:32 LokaalELBURG Per 1 januari begint Harry Noppers als nieuwe directeur-bestuurder van het Nuborgh College. Hij volgt hiermee Jan Klein op, die op die datum met pensioen gaat.
Noppers is sinds 2016 locatiedirecteur van Veluvine in Nunspeet, dat onderdeel is van het Nuborgh College. ,,Het Nuborgh werd heel snel ‘mijn school’, ik voelde me er snel thuis, als in een warm bad”, legt Noppers uit. ,,Dat komt door de combinatie van humor en hard werken, denk ik. Het onderwijs en dan met name de onderwijskundige visie spreken me erg aan. En ook de mensen die er werken. Er heerst een goede sfeer; de mens zien, in alle lagen. Collega’s onderling, maar ook naar de leerlingen toe en tegelijkertijd: hier wordt gewerkt. Daarom heb ik gesolliciteerd op deze functie.”
Hij is geboren in Enschede, 44 jaar geleden, en studeerde Engels om docent te worden. Dat werd hij in Amersfoort. ,,Het vak en de leerling, de taal en leren, ik wilde met mijn vak de reikwijdte van leerlingen vergroten”, aldus Noppers. ,,Hiernaast vervulde ik ook functies als teamleider, zorgcoördinator en decaan. Ik ben een echte onderwijsman. Jongeren vind ik interessant. Als ze op de middelbare school zitten, hebben ze de leeftijd dat ze zich afzetten tegen de kindertijd en ook tegen volwassenen. Die periode in een mensenleven is de meest turbulente periode en om daar richting aan te mogen geven, vanuit vertrouwen, vanuit de christelijke waarden, dat is mijn persoonlijke drive.”
,,Onze onderwijsvisie bestaat uit drie componenten”, vervolgt de kersverse bestuurder. ,,Uiteraard eerst het juiste diploma behalen. Ten tweede bereiden we de leerlingen voor op de maatschappij, als zelfstandige, zelfbewuste burgers. Als derde is er de persoonsvorming van de leerlingen; leren samenwerken, voor zichzelf opkomen en grenzen aangeven. Dit doen we op school en daar wil ik werk van blijven maken en uitbouwen. De maatschappij komt de school steeds meer in, zoals het techniekonderwijs. We gaan steeds meer samen optrekken, school is niet meer alleen school. Dat geldt ook voor het feit dat alle locaties van het Nuborgh College opleidingsschool zijn. Studenten van Windesheim lopen bij ons stage, dat zijn er tientallen per jaar. Hiermee halen wij de nieuwste wetenschappelijke onderwijskundige inzichten in huis, didactisch en qua pedagogiek en anderzijds ondersteunen wij de studenten. Hier investeren we in en dat werkt naar drie kanten want met dat er een tekort is aan docenten, verkleinen wij het loopje van de student naar het Nuborgh College. Er zijn heel wat studenten blijven hangen na hun afstuderen en bij ons aan het werk gegaan. In totaal werken er ruim 300 mensen bij het Nuborgh.”
De toekomstplannen van Noppers voor het Nuborgh College? ,,Ik ga niet voor een revolutie”, kondigt hij aan. ,,Wel voor versteviging en uitbouwen van bestaand beleid. De uitdaging blijft om leerlingen op te leiden tot burgers voor de toekomst. Hoe doen we dat goed? Hoe doen we de goede dingen en hoe doen we dat goed, daar gaat het om.”
(Door José Oosthoek
















