Stockfoto ter illustratie.
Stockfoto ter illustratie. Shutterstock

Verkiezingen: Partijen leggen uit wat ze te bieden hebben

18 maart 2026 om 14:30 Politiek

Nog tot 21.00 uur vanavond is het mogelijk om te stemmen. In totaal bestaat de gemeenteraad van Elburg uit negentien raadsleden.

In de weken voorafgaande aan de gemeenteraadsverkiezingen vroeg de redactie van NEOmedia om op verschillende stellingen te reageren. Interessant is sowieso om nog eens te lezen wat de partijen te bieden hebben.

Stelling: Waarom zou de kiezer in Elburg op jullie partij stemmen ?

Algemeen Belang:

Algemeen Belang wil dat de gemeente bestuurd wordt met gezond boerenverstand en oog voor onze inwoners. Wij staan voor woningbouw in alle kernen, snelle vergunningverlening, lage gemeentebelasting en een sterke verenigingsleven. Steun voor wie hulp nodig heeft en ruimte voor onze ondernemers en agrariërs. Geen Haagse spelletjes of symboolpolitiek, maar praktische oplossingen die passen bij Elburg. Dichtbij en met beide benen op de grond. Stem daarom 18 maart Stabiel, Principieel en Zakelijk. Algemeen Belang, lijst 1.

ChristenUnie:


Wij staan op voor het goede. Voor eerlijk en duidelijk bestuur. Voor een gemeente die doet wat juist is, ook als dat niet de makkelijkste weg is.

Wij staan op voor ál onze inwoners.

Of je nu jong bent of oud.

Of je koopt of huurt.

Of je ondernemer bent, vrijwilliger, mantelzorger of scholier.

Vanuit onze christelijke overtuiging geloven wij dat ieder mens waardevol is. Dat vraagt om recht doen aan elkaar, om zorg voor wie kwetsbaar is en om verantwoordelijkheid voor wat ons is toevertrouwd.

Ons programma bevat geen wensdenken en geen symboliek. Alles wat wij voorstellen, kunnen wij in de gemeenteraad ook uitvoeren. Het is haalbaar, betaalbaar en binnen onze invloed.

LEV:

LEV staat voor keuzevrijheid en verantwoordelijkheid, in alle openheid. LEV zet de gemeentelijke deuren en ramen OPEN, zodat van binnen naar buiten, maar vooral van buiten naar binnen gekeken kan worden. Denken en doen vanuit ‘ja, mits’, vergunningen sneller afgeven, geen kastje-muur effect. Het kan toch niet zo zijn, dat na 18 maart alles bij het oude blijft? 

Problemen in het hier en nu kunnen niet opgelost worden met eenzelfde manier van denken die de problemen juist veroorzaakte! Laat LEV de dwarsdenker maar zijn.

SGP:

Als SGP baseren we onze politieke visie op de Bijbel, een moreel fundament voor het leven en de politiek. Onze campagne draagt de titel ‘Woord houden’. Dat is een verwijzing naar de basis van onze partij en daarnaast willen we een betrouwbare partij zijn. We houden ons graag aan ons woord. Wij stáán voor het behoud van de zondagsrust, steun voor de kwetsbaren in onze samenleving, verantwoord omgaan met de schepping, het leefbaar houden van al onze kernen, ruimte voor ondernemers, behoud van ons prachtige buitengebied en steun voor onze agrariërs!

CDA:

CDA Elburg kiest voor stabiliteit en maatschappelijke verbondenheid. In een tijd van harde woorden staan wij voor een toegankelijk bestuur waarin iedereen meetelt. Onze prioriteit ligt bij het bestrijden van eenzaamheid en het echt omzien naar elkaar; een gemeente waar niemand buiten de boot valt. Naast deze sociale basis bouwen we aan woningen, behouden we lokale voorzieningen en geven we ondernemers in de vesting de ruimte. Dit doen we met financiële nuchterheid: een euro kun je maar één keer uitgeven. Kies voor betrouwbare bestuurders die gaan voor een zorgzame samenleving. U kan op ons rekenen. Stem CDA!

GroenLinks/PvdA:

Het maakt niet uit waar je vandaan komt, hoe je eruitziet, wat je gelooft, of op wie je verliefd bent. Dat gaat in onze gemeente niet altijd goed. GroenLinks-PvdA Elburg staat voor vrijheid en gelijkheid. Daarom roepen wij het zolang het nodig is: je hoort erbij!

Wij staan voor sociale, duurzame en eerlijke politiek. In alles wat de gemeente doet, zorgen wij ervoor dat we opkomen voor de mensen die het nodig hebben. Daarom draaien we in onze gemeente de bezuinigingen terug op zorg en ondersteuning. We bouwen betaalbare huizen in een fijne buurt en geloven erin dat het nog mooier en groener kan met meer biodiversiteit.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie