
Fietsen en wandelen voor Congolese weeskinderen
1 juli 2024 om 11:37 MaatschappelijkHoewel de opkomst wat groter had mogen zijn is de organisatie van de fiets- en wandeltocht vanuit het Oldebroeker Kulturhus De Talter, stichting Mama Irène, tevreden. Zaterdag vond dit evenement plaats.
De bestuursleden van de stichting hebben allemaal een verleden bij de organisatie van de Oldebroeker Fietsvierdaagse, eind jaren zeventig, begin jaren tachtig. Het is dan ook niet vreemd dat het nieuwe evenement uit de koker rolde. De organisatie gebruikt zelf het woord vanzelfsprekend. “Wandelen is zo populair dat tot een tweeledige opzet is besloten. Een flink deelnemersveld appelleert aan een oude reflex van alle bestuursleden om er volgende jaren een grotere festiviteit van te maken. Maar vooralsnog blijft het bij een overzichtelijke fietstocht, met de keus uit routes van 25 en 40 kilometer. De wandeltocht is qua afstand opgesplitst in één van negen en één van vier kilometer.” Tussen 13.00 en 15.00 uur konden de deelnemers van start gaan.
Stichting Mama Irène gebruikt de opbrengst van de activiteiten voor de kinderen in Congo voor wie zij opkomt. In de hoofdstad Kinshasa wordt dan ook een modern weeshuis gebouwd.









