Afbeelding

Uitdaging

1 augustus 2023 om 10:24 Achtergrond

Vorige keer schreef ik over de 200 kilometer die ik had geskeelerd. Op dat moment begon Maarten van de Weijden aan zijn Elfstedentriathlon. Ik weet eigenlijk niet of ik dat een prestatie moet vinden of dat het dwaasheid is. Als ik alleen al denk dat aan 200 kilometer zwemmen. Bizar. Als ik het zwembad in ga heb ik moeite om de overkant te halen en dat is maar 25 meter.

Maar het woord Elfstedentocht blijft toch iets magisch houden en met name voor de Friezen. Wat Mekka is voor moslims, is de Elfstedentocht voor Friezen. Ik vond dat altijd raar, maar nu ik wat ouder word, vind ik dat chauvinistische ook wel leuk. Ik herinner me de Elfstedentocht op schaatsen nog. Maar ook de eerste Elfstedentocht op skeelers met dolle Dries als winnaar. Wat een enthousiasme en wat een volk langs de kant van de weg. Als Oosterwoldenaar kende ik die chauvistische gevoelens ook wel een beetje, maar door de uitbreiding van het dorp wordt dat minder. Vind ik jammer, maar is misschien wel zo gezond. Ik geniet ook van authentieke steden als Elburg en Urk.
Maar nu de Elfstedentocht. Ik ben de uitdaging aan gegaan om die volgend jaar te gaan wandelen. Tweehonderd kilometer wandelen. Totaal niet mijn ding, maar het lijkt me wel relaxed. Als je de Elfstedentocht heb geschaatst, gefietst en gewandeld kun je een Elfstedenbrevet krijgen. Ik hoorde dat mijn oom Aalt Knikker deze ook heeft gehaald en het lijkt mij ook wel leuk. Voel ik mij een klein beetje een Fries.

Om de uitdaging nog groter te maken doe ik het samen met mijn vrouw. 

Ik heb haar ooit eens ontmoet tijdens het schaatsen op het Veluwemeer. Dat sloeg aan en vervolgens hebben we daar nooit meer samen geschaatst. Ook hebben we samen op de racefiets gezeten. Maar verder dan `t Harde zijn we nooit samen gekomen. Dan was zij, of ik, al gedraaid en de andere kant op gegaan. Samen skeeleren hebben we ook gedaan, maar daarvoor gingen we meestal maar naar de skeelerbaan anders was ons huwelijk al gestrand. En dan nu 200 kilometer samen wandelen….
Als dat goed gaat, krijg ik haar misschien wel zover om naar Friesland te verhuizen. Een huisje ergens aan de Bonkevaart lijkt me wel wat.

Column

‘200 km wandelen,
totaal niet mijn ding’

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie