Het Quellhorst-orgel in de Grote Kerk van Elburg.
Het Quellhorst-orgel in de Grote Kerk van Elburg.

Symposium in Nationaal Orgelmuseum Elburg over 200 jaar orgelbouwer Naber

zaterdag 5 september 2026 10:30 tot 17:00

Het Nationaal Orgelmuseum houdt op zaterdag 5 september een symposium over orgelbouwer Carl Friedrich August Naber (1796-1861). In 2026 is het precies tweehonderd jaar geleden dat hij met zijn bedrijf begon. Een van de orgels waar hij aan werkte, was het Quellhorst-orgel in de Grote Kerk van Elburg.

Tussen 10.30 en 15.30 uur zijn er diverse sprekers te beluisteren, van Harmen Trimp (‘de tijd waarin Naber leefde’), Gerrit Hoving (‘Oost-Nederlandse orgelmakers’) tot Hans Reil (‘restauratie van Naber-orgels’), naast dat uiteraard een overzicht over leven en werk van Naber wordt gegeven.

Afsluitend zal om 16.00 uur een concert plaatsvinden op het Quellhorst-Naber-orgel in de Grote Kerk van Elburg door Gonny van der Maten. De kerk ligt op 50 meter afstand van het museum.

Deelname aan het symposium kost 35 euro, inclusief lunch en slotconcert. Aanmelden kan door een mailtje te sturen aan info@nationaalorgelmuseum.nl Het aantal plaatsen is beperkt, dus spoedige aanmelding wordt aanbevolen.